HOK&HOS
Nu aveti instalat Flash Player

GRĂDINIȚA GERMANA HO-ȘCOALA GERMANA HO | CONCEPTUL PEDAGOGIC HO | CURRICULUM | EVALUARE
ECHIPA PEDAGOGICĂ | PARTENERIATE | FACILITĂȚI |  ACTIVITĂŢI EXTRAŞCOLARE |  GALERIE FOTO | NOUTĂȚI | CONTACT
Gradinita Germana

PARTENERIATE

Dezvoltarea profesională este o preocupare importantă a echipei pedagogice. De aceea, opțiunile de formare se structurează din perspectiva interesului și specializării proprii. Die Europäische Schule in München, Das Didaktische Bildungszentrum din Sibiu, grădinițe și școli primare din Augsburg sunt câteva din instituțiile prin intermediul cărora sunt atinse obiectivele de formare individuală.

Fiecare coordonator de grupă este la curent cu tot ce înseamnă curriculum în Germania și Austria, iar materialele didactice auxiliare sunt achiziționate cu consultarea specialiștilor în educație din inspectoratele școlare din Germania și Austria. Acest lucru este posibil prin colaborarea pe care am dezvoltat-o cu specialiști în educație din inspectoratul școlar din Augsburg (Germania), respectiv din inspectoratul școlar din Viena.

Copierea, reproducerea si distributia imaginilor din interiorul
acestui site sunt strict interzise fara acordul HOK & HOS.